צור קשר
interiour

עתיד העבודה
הוא היברידי.
האם אנו מוכנים לזה?

עבודה היברידית היא סטייה דרסטית ממודל העבודה המסורתי. מהו מודל עבודה היברידי וכיצד ניתן לעבור אליו בצורה חלקה? 

מהי עבודה היברידית?

לעבודה היברידית יש וריאציות רבות. בגדול, זו הגמישות שניתנת לעובד בשילוב עבודה מהמשרד ומרחוק. או, מודל מעורב שבו חלק מהעובדים חוזרים למקום העבודה ואחרים ממשיכים לעבוד מהבית.

בהמשך, מהו ערך העבודה ההיברידית? מה מושך את העובדים למודל עבודה היברידי? כיצד לאמץ מודל עבודה היברידי?

ערך העבודה ההיברידית

אנחנו יודעים שני דברים בוודאות: עבודה גמישה באה להישאר, ומערך הכישרונות שהביאה, השתנה באופן מהותי. עבודה מרחוק יצרה עבור חלק הזדמנויות עבודה חדשות, הציעה יותר זמן משפחתי וסיפקה אפשרויות אם או מתי להתנייד. אבל יש גם אתגרים, התשישות הדיגיטלית היא איום ממשי ואינו בר קיימא. על פי סקרים שנערכו לאחרונה בתחום, נראה שכמעט מחצית מהעובדים בכל זאת, דורשים לאמץ מודל עבודה גמיש. אם לא תתקבל בקשתם, סביר מאד שיחפשו עבודה אחרת. מנהלים, גישה מתחשבת לעבודה היברידית תהיה קריטית למשיכה ושימור כישרונות מגוונים.

מה מושך אותנו למודל עבודה היברידי?

הגמישות במרחב הזמן לדוגמא, חלק מהאנשים עובדים הכי טוב מוקדם בבוקר בעוד שאחרים מצליחים יותר בערב וחלק יושבים על עץ קוקוס בברזיל… הם יכולים גם לבחור לעבוד עם חברי צוות במשרד או לבצע עבודה שקטה ממקום מרוחק. סיבה מרכזית נוספת לכך שהעובדים נמשכים למודל העבודה ההיברידי היא איזון, סידור עבודה גמיש. כאשר לעובד יש שליטה על לוח הזמן בעבודה שלו, הוא יכול לפנות זמן לטיפול בענייניו האישיים, איסוף ילדיו מהגן ובית הספר או קבלת משלוח בשעת צהריים. החשש בחשיפה למחלות והידבקויות בכל הנוגע לחזרה למקום העבודה גם הוא מהווה פקטור משמעותי.

כיצד לאמץ מודל עבודה היברידי

כדי לאמץ מודל עבודה היברידי צריך את האנשים, התהליכים והטכנולוגיה הנכונים. כדי לבנות דגם היברידי שעובד עבור החברה שלכם, דברו עם העובדים שלכם כדי ללמוד את הצרכים שלהם. על ידי מעורבות עובדים, אתם יכולים ליצור מודל עבודה שמחזיק את המוטיבציה של האנשים שלכם לבצע את העבודה הטובה ביותר שלהם.

בנו את התשתית שתתמוך בעבודה גמישה

עבודה היברידית תגשר על הסביבות המרוחקות כך שהעובדים יוכלו לעבוד ביחד בקלות. יהיה עליכם להשקיע בטכנולוגיות המאפשרות זאת, כגון כלי תקשורת וציוד ועידות וידאו באתר. תחליטו אם אתם צריכים להשקיע בטכנולוגיה חדשה או שאתם יכולים למנף ולשפר את הקיימת.

השקיעו בתרבות החברה

כמו בכל שיטת עבודה, תחזקו את התרבות וקשרי החברה אצלכם. זה חשוב עוד יותר במודל עבודה היברידי, שבו לא תמיד אפשר להסתובב עם הכיסא לעבר השכן לעבודה ולשתף אותו ברעיון שעלה לך. השקיעו באירועים ובהזדמנויות לשמח את העובדים שלכם סוג של Happy Hour וירטואלי או אפילו פיזי במרחב הפתוח.

איסוף משוב

לבניית סביבת עבודה היברידית אידיאלית עבור החברה שלכם, זכרו לקבל משוב מהעובדים. לספק לעובדים אפשרות בשיתוף המחשבות שלהם דרך ערוץ טכנולוגי שמוקדש לכך ועל בסיס קבוע, רבעוני, מה שתחליטו.

בפרק הבא, 5 המגמות שיעצבו את עתידו של עולם העבודה ההיברידי.

שתפו עם חברים
WhatsApp chat