צור קשר
interiour

5 דרכים להגדלת פרודוקטיביות העובדים במשרד

increase-productivity-in-office

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 8.7.19

Marta-author

מחפשים דרכים חדשות להגדלת פרודוקטיביות העובדים בארגון?

אחת הדרכים היא עיצוב מחדש של המשרד ובחירת סביבת עבודה דינמית שתתאים לצרכים העתידיים של הארגון. מקומות עבודה המעודדים חדשנות נמצאים בשנים האחרונות במגמת התקדמות ברורה. להחלטה לעצב מחדש את המשרד שלכם, ישנה השפעה ישירה על הפרודוקטיביות של העובדים. הנה 5 תובנות חשובות לטובת עיצוב ייחודי לעסק שלכם:

1. חדרים ריקים – מה עושים איתם? כמעט בכל משרד וחלל עבודה ישנם גם פינות וחדרים שאינם מאוישים רוב הזמן, לפעמים תוצאה של תכנון קודם חפוז ללא חשיבה לטווח הרחוק. הפיכת שטחים אלו לשימושיים היא משמעותית ואף קריטית כיוון שהם מחויבים בארנונה, מהווים בזבוז כספי ועצם קיומם גורם להוצאות תפעוליות מיותרות לארגון. ניתן להתמודד עם אתגר מסוג זה באמצעות שינוי תפיסת המרחב ומעבר למשרד "פתוח" בו תיווצר האפשרות לשיתוף פעולה וקידום היצירתיות והתפוקה בקרב העובדים. בזמן התכנון המחודש לעיצוב המשרד, אתם כבעלי המשרד עשויים לגלות כי את השטחים הריקים אפשר להקצות עבור הזדמנות לעובדים להתחבר, לקיים סיעור מוחות ולקבל השראה האחד מהשני וכן גם לטובת רעיונות מיוחדים כמו אזורי מנוחה, מקום אחסון לאופניים ועוד רעיונות מספרים שאפרט להלן.

2. חדר כושר: ידוע שתרגילי ספורט משחררים אנדורפינים בגוף אשר גורמים להרגשה טובה ולתחושת מוטיבציה. גישה לחדר כושר במשרד, מצויד במתקנים כגון הליכונים או אופניים היא דרך אידאלית להפסקה באמצע יום העבודה וקידום אורח חיים בריא להמשך היום.

3חדר מנוחה: בריאות העובד היא לא רק טיפוח הכושר הגופני, אלא גם רווחה נפשית ורגשית חשובה לא פחות. חדר מנוחה מרוהט בספות נוחות, מחצלות עבור יוגה או זומבה, הוא דרך מצוינת לתת לעובדים את ההזדמנות לשחרר קיטור ולהירגע בזמן המתאים. חלק מהשיקולים שיש לקחת בתכנון אזור המנוחה הם תאורה מתאימה, כיסאות נוחים ושולחן רחב ידיים, מכונת קפה טובה ושתייה קרה.

4. חדר מקלחות: חוסר בחדר מקלחת במשרד היא אחת הסיבות שעובדים לא נוטלים חלק בפעילות גופנית במהלך היום. שילוב מקלחת נאה לצד חדר מנוחה בעיצוב המשרד, יהווה תמריץ עבור העובדים להתאמן בהפסקות ולאחר מכן להתקלח ולחזור לעבודה, רעננים ומוכנים להתמודד עם המחצית השנייה של היום.

5. אחסון נוח לאופניים: עובדים רבים כיום מעדיפים להגיע באופניים / קורקינט לעבודה. בשל כך כדאי להקצות עבורם אזור אחסון מתאים עם אפשרות נעילה לאופניים, מה שיגרום להם לחוש בנוח בהשארת האופניים במקום בטוח. חשוב גם לזכור, כי ישנם עובדים שהרכיבה עבורם היא ספורט ושמירה על הכושר הגופני ורצוי לאפשר להם תנאים מתאימים לכך במקום העבודה.

לסיכום הדברים, מעסיקים המעניקים לעובדיהם יותר רווחה פיזית, נפשית ורגשית, מגדילים משמעותית יצירתיות, פרודוקטיביות ואת אחוז השימור של עובדים מוכשרים שמרגישים מחויבים לארגון ולמותג. אני והצוות שאיתי מתמחים בעיצוב ותכנון סביבות עבודה בריאות ונכונות יותר לעסק שלך. מוזמנים ליצור עמי קשר ויחד נוכל להפוך חלום למציאות!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat