צור קשר
interiour

עיצוב משרד עורכי דין

Law-firm-design

לתכנן משרד עו"ד – כיצד לעשות זאת נכון?

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 24.3.20

Marta-authorהאם מגמה עיצובית של משרד עורכי דין יכולה ליצור אחדות, לחסוך כסף ולשפר את הפרודוקטיביות? אלו השאלות המרכזיות שכדאי לשאול לפני שאורזים את המשרד לקראת עיצוב פנים מחודש.

ברחבי העולם בעלים של משרדי עורכי דין רבים תרים אחר מענה בחיפוש אחר הדרך הטובה ביותר לצמצום שטח עבודה יקר שברשותם – מדוע? אלו רוצים ליצור לכידות ושיתוף פעולה בין חברי הצוות גם כשאינם נמצאים פיזית בעבודה. הקשר שנרקם במהלך השנים בין עיצוב פנים טוב לעסקים מצליחים אינו דבר חדש ולמרות זאת הוא מהווה כותרת שאינה יורדת מסדר היום בעיתונות ובמקומות אחרים. עקבתי אחר הטרנד שהולך ותופס תאוצה ואשר נותן פתרונות לאתגרים הקשורים בשימוש בחלל עבודה, בעלויות ובסגנון עיצוב הפנים במשרדי עורכי דין – ביניהם קירות זכוכית, נגיעות מתעשיית האירוח, מרחבי אוכל וטרקלינים מדהימים. גישות עיצוב אלה אולי נשמעות פשטניות, אך למעשה הן משפרות את חיי העבודה של עורכי הדין שהורגלו לעבודה קונבנציונאלית מאוד.

"הארה" תרתי משמע

בשנת 1929 נפתח בניין חברת "בולטימור", בניין בן 34 קומות בעל מבנה מסגרת מפלדה שנחשב למגדל המשרדים הגבוה מדרום לעיר ניו-יורק ואחד היפים בה, עם לובי מפואר בן שתי קומות מעוטר בפסיפסים, ציורי קיר וכיפה נוצצת. הבניין הכיל שפע של נקודות מזכירות, מדפים רבים בספרייה חובקת קירות מרצפה לתקרה, מסדרונות צרים וחשוכים עם חסימה של אור טבעי וקשר רופף בין העובדים אשר ישבו מאחורי קירות ללא קשר עין. כמו כן, בגלל גיל הבניין, המעליות בין הקומות לא תמיד עבדו וגרם מדרגות פנימי חיבר רק בין קומות מסוימות. למעלה משמונה עשורים לאחר מכן, הסביר יו"ר המשרד ג'ון פריש:  "כיוון שזה היה המתווה הקלאסי של עורך הדין במשרד, הגיע הזמן שהמשרד הגדול ביותר יהפוך שוב לנושא הדגל בתחומו, מקור לגאווה בזכות התרבות ועבודת הצוות הוותיקה שלו. על כן, עיצוב הבניין נמסר לידיו הנאמנות של משרד העיצוב OPX שעבד יד ביד איתנו כדי לתכנן את החלל החדש המשתרע על פני שבע קומות במגדל הטרנסאמריקה בן 40 הקומות". "החיבור ושיתוף הפעולה בינינו היו חשובים לחברת בולטימור כבר מההתחלה", אמר פולו מנהל OPX, "במשרד הקודם שלהם הם הרגישו שהם חיים בצינוק. מדובר בנושא שכיח במבנים ישנים, גדולים ושמנים. העומק הזה יועד לתיוק ואחסון, הוא מעולם לא נוצר לאנשים – אבל עכשיו, כדי לאייש את הבניינים ולהכניס לשם אנשים, חדירת אור היא הסוגיה הראשונה במעלה".

אז מהם הצעדים שננקטו בעיצוב משרד עו"ד החדש?

1. שקיפות והארה מוגברת – בזכות שפע האור הטבעי הזורם דרך קירות הזכוכית במשרדי "בולטימור" החדשים, נבחר שטיח בצבע כהה אשר בזכות עמידותו הפחית את עלויות הניקוי וההחלפה לאורך זמן.

2. דלתות הזכוכית המבודדות שנבחרו והותקנו על ידי יועצים אקוסטיים, כדי להבטיח רמה מקובלת של בידוד רעש, סייעו בטיפוח מערכות היחסים בין עורכי הדין, כך למשל בעזרת קשר עין ונפנוף לשלום בזמן ההליכה במסדרון מבלי להפריע למהלך העבודה.

3. אטימה חלקית או מלאה של קירות זכוכית חכמה על ידי לחיצה על כפתור בחדר או בהקצפה של חלק מן המחיצות למניעת אור בוהק ולהגברת הפרטיות.

4. עיצוב החלל הציבורי בסגנון של מלון בוטיק – כיצד? בעזרת נגיעות בהשראת אירוח, שימוש בצבעים חמים, בחירה של מיצבי אמנות ויצירת תחושה של מרחב שמזוהה יותר עם מלון מפואר מאשר עם משרד עורכי דין, ולהוביל לאיזון המושלם בין היותו נוח אך גם מקצועי ומוצלח.

5. ספרי חוק וחומרי עזר אחרים הנמצאים בדרך כלל בספריה של כל משרד עו"ד, מצאו את מקומם בטרקלין בין ספות גדולות ונוחות עם כריות צבעוניות ורכות.

6. הקפיטרייה המשרד הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהמשוואה – באופן מסורתי, קפיטריות של משרדי עורכי דין נחשבו לפינות אוכל פשוטות, צפופות וחשוכות. כאן יצרו קפיטריה המתהדרת במבחר מלא של משקאות ומאפי גורמה, לצד פינות ישיבה ומסכי טלוויזיה חדישים. הדבר הפך את הקפיטריה למקום התכנסות מבוקש, מונע מטרה (וטעים…) שמספק אווירה מתוחכמת, תאורה ארכיטקטונית ונוף מדהים של העיר.

התוצאה? "אנשים שנכנסים למשרדים שלנו, אומרים שזה לא מרגיש כמו משרד עורכי דין מסורתי, אלא מרגיש כמו עסק מודרני אשר חושב קדימה", מסכם פריש מנהל המשרד.

Interior-Design-Law-Firm

עיצוב משרד עו"ד חדשני וחוויתי

ואני מוסיפה – עיצוב פנים מושפע אירוח שכזה מטפח את החברתיות בתוך המשרד, מאפשר זריקת אנרגיה אמיתית לעבודה פרודוקטיבית ומעניק תמיכה בחיבור החלל בין פונקציונלי לאטרקטיבי יותר.

מעוניינים גם אתם לשדרג את עיצוב המשרד וסביבת העבודה הנוכחית שלכם או לעצב ולתכנן משרד עו"ד חדש שברצונכם להקים? אני כאן על מנת לסייע להפיק עבורכם את המיטב וללוות אתכם לאורך התהליך בדרך לעיצוב משרד חדשני, מודרני וחווייתי שהעובדים והלקוחות שלכם ייהנו לבקר בו בכל פעם מחדש!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat