צור קשר
interiour

קטן מול גדול – באיזה משרד עיצוב כדאי לבחור?

big-or-small

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 21.4.19

Marta-author

גדול או קטן? שאלה סמלית ומכוננת עוד משחר ההיסטוריה – גדול נחשב בעיני הרוב טוב וחזק יותר, אבל, הדברים הטובים באמת מגיעים אלינו במנות קטנות…

משרדי העיצוב הגדולים מודעים לרצון של בעלי העסקים למגע אישי ולנקודת מבט ייחודית וחדשנית בעיצוב משרדיהם ועם זאת חגים כבר שנים ב-"אזור הבטוח" שלהם עם אותו משרד עיצוב תאגידי קר ועם אותו קונספט עיצובי קבוע. בימנו אלו, המצב משתנה כאשר משרדי עיצוב בעלי עיצוב חדשני ונופך אישי מצליחים למשוך את תשומת לב הלקוחות בשווקים רוויים בעיצובים חסרי כיוון ומשמעות. אז מדוע בחירה במשרד עיצוב קטן ומוביל עשויה לשפר באופן משמעותי את הסיכויים העסקיים שלך? איך עסקים קטנים וגדולים יכולים להפיק תועלת ממשרד עיצוב בוטיקי, ידידותי וקטן בגודלו אך מפליא באיכויות שלו? הנה כמה הסברים לעניין:

כשזה קטן, זה אישי

משרדי עיצוב קטנים משקיעים המון אנרגיה בעבודה שלהם, הם שותפים בעסק ולא חלק מהצוות לכן הלקוח עבורם הוא לא עוד לקוח מזדמן ש-"רץ" על המסוע המהיר שלהם עם עוד הרבה אחרים. מטבע הדברים משרדים אלו ישקיעו מרץ רב ותשומת לב מלאה ברצון לספק ללקוח חוויה חיובית, התאמה וקבלה מלאה של דרישותיו ורעיונותיו לתכנון העסק ולביסוסו לשנים רבות קדימה.

מחויבות והבנה מלאה

משרדי עיצוב קטנים מקבלים את הפרויקט כאשר כל הצוות מבצע סיעור מוחות במקביל וביחד כולם מודעים ומחויבים להפיק ולהוציא לאור את ה-"קסם" ברמה וביעילות הגבוהים ביותר בדרך להגשמת חלומו של הלקוח. כאן, אין מקום לטעויות. לעומת זאת, בחברות הגדולות יותר הזמן הוא קריטי, ממהרים לייצר עבודה/כסף ועל הדרך מתפספסים רעיונות שלא זוכים לתשומת לב ראויה. התוצאה, פרויקטים רבים משדרים בנאליות ולוקים במימד היצירתיות.

שירות ישיר ומיידי

כלקוח כאשר אתה יוצר קשר עם משרד עיצוב גדול כדי לחלוק איתו רעיון נהדר שהבזיק במוחך במהלך הלילה, סיכוי גדול שתענה על ידי מזכירה או תא קולי – האדם שאיתו היית רוצה לחוות באופן מיידי את רעיונותיך לא שם, הוא ישוב אליך למחרת ואתה תמצא את עצמך חוזר שוב ושוב על אותו רעיון בתקוה שלא יתפוגג עם הזמן. כאשר אתה מצלצל למשרד עיצוב קטן אתה תמיד תדבר עם אחד המעצבים הישירים האמונים על הפרויקט שלך ותוכל להעלות את הרעיון לאדם שיידע להגיב לך on the spot כי הוא מכיר ומעורה בכל פרטי הפרויקט שלך. בנוסף, התקציב עבור עיצוב ותכנון המשרד שלך ממלא תפקיד חשוב בתהליך קבלת ההחלטות – בהשוואה לחברות הגדולות, המשרדים הקטנים עשויים להיות פתוחים יותר כלפי התקציב שתציג בפניהם.

אין גבולות לרעיונות ולהתגמשות

בעבר, משרדי העיצוב הגדולים היו כמעט תמיד האורים והתומים בכל הנוגע לעיצוב משרדים. ההצלחה שלהם נסקה עד שאפשרה להם להגיע למקום בו הם נמצאים היום – גדולים, מסורבלים ומועתקים – אבל עם הגודל מגיעה גם האחריות ולעתים קרובות היצירתיות נפגמת והולכת לאיבוד בגלל השפעה של גורמים חיצוניים. כאשר אתם מנסים להעלות רעיון יצירתי מול משרד עיצוב קטן, נדיר מאוד שתשמעו בתגובה משפט כמו "אוי… אנחנו לא בטוחים שזה מתאים!" או "מאוחר מדי בכדי לשנות…" במשרד עיצוב פנים קטן נולדת התרגשות, יש התלהבות, הצעות או רעיונות יוצאי דופן נבחנים ברצינות בעבודת התכנון כי הם תורמים המון לעיצובו של המותג ומהווים כוח מחזק בתחושת השייכות והתרומה לעסק. הלקוח שותף מלא ליצירה.

לסיכום, אצלנו במשרד עיצוב הפנים הבוטיקי והקטן של מרטה, אנו יודעים ויכולים להתאים בקשות יוצאות דופן לכל עיצוב נדרש ללא פחד וחרדה ועם הרבה התלהבות ותכליתיות!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat