צור קשר
interiour

עיצוב פנים ביופילי

Biophilic-Workplace-Design

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 16.4.19

עיצוב ביופילי – הדרך ליצירת משרד בריא ופרודוקטיבי יותר

מהו Biophilic Workplace Design?
מהו עיצוב ביופילי ואיך הוא יכול להועיל לסביבת העבודה במשרד שלכם?

עסקים משקיעים זמן וכסף רב בהטבות הטוענות להגדלת הפרודוקטיביות של העובדים – הכשרה בעבודה, פרוטוקולים חדשים, ייעוץ מיועצים וכן הלאה. מחקרים אחרונים מצביעים על כך שיש "אינפוט" מפתיע לפריון שהוא לא בשליטתנו, כזה שאף אחד לא חושב עליו: אוויר נקי. שיעורי העיור ההולכים וגדלים המובילים להתנתקות עם העולם הטבעי מחייבים אותנו לדאוג לבריאותינו בסביבה הבנויה וביופיליה נותנת את המענה לרווחה הזו המשפרת רבים מחללי העבודה שאנו חיים ועובדים בהם כיום.

ביופיליה מתמקדת במשיכה הטבעית שלנו לטבע לו אנו זקוקים באופן עמוק ועקרוני.
Biophilic Design היא דרך חדשנית לעיצוב המקומות בהם אנו חיים, עובדים ולומדים.

Biophilic-Workplace-Design-12
Credit: Biophilic Designs London Design Products

ארבעה יתרונות של עיצוב ביופילי במקום העבודה: 

1. איכות אוויר משופרת
2. מקדם אושר ורווחה
3. יכול לשפר את הפרודוקטיביות ואת היצירתיות
4. מושך עובדים פוטנציאליים

איך יכול עיצוב ביופילי לשפר את איכות האוויר במשרד? צמחים במשרד קולטים את הפחמן הדו-חמצני כי הוא רע לנו ומייצרים חמצן שכמובן טוב לנו, מה שהופך את האוויר לח יותר וזה ממש טוב בהתמודדות עם הבעיה של אוויר יבש במשרדים עם מיזוג אוויר. יתרון נוסף הקשור לאוויר של הצמחייה במשרד הוא כי צמחים סופגים את הכימיקלים שנפלטים משטיחים ומן האלקטרוניקה. שימוש בפתרון זול יחסית משפר את איכות האוויר במקום העבודה – יתרון עצום של עיצוב ביופילי.

האם עיצוב ביופילי יכול לשפר את האושר ואת ההרגשה במשרד? באופן לא מפתיע, אלמנטים ביופיליים גורמים לנו להרגיש במצב רוח חיובי יותר.
לאנשים חיוביים יש השפעה חיובית בריאה על אחרים. נקודה נוספת חשובה למעסיק – עובדים נוטים פחות לחלות ולהיעדר מן העבודה.

השפעה על התפוקה והיצירתיות של הצוות שלך במרחב ירוק של צמחים: במראה הכללי של המשרד  ובאיכות האוויר – אפשר בהחלט לצפות לגידול ביצירתיות ופרודוקטיביות בקרב העובדים.

יתרונות מסחריים בעיצוב משרד ביופילי: מלבד הצוות שלך שמרגיש מאושר ויצירתי יותר – תועלת מסחרית נוספת של ביופיליה במשרד היא הקסם והמשיכה לעובדים פוטנציאליים בעלי הכישרונות הנכונים לחברה. מדובר בהצהרה חיובית להפליא לעובדים פוטנציאליים שנחשפים לחברה שלכם וזהו האתגר הגדול ביותר בשוק התחרותי הנוכחי בעידן המודרני.

שתפו עם חברים
WhatsApp chat