צור קשר
interiour

איך לבחור חיפוי רצפה מתאים לכל חלל במשרד?

How-to-choose-Office-floor

פורסם במקור באתר "גלובל ישראל" / פורסם בתאריך: 29.10.19

בעת בחירת חיפוי רצפה למשרד, יש לקחת בחשבון שיקולים שונים בהתאם לסוג השימוש בחלל – באחד תהיה חשובה האקוסטיקה, בשני יוקרה ועיצוב ובשלישי קלות ניקיון ותחזוקה. מה שעובד בלובי לא בהכרח יעבוד במטבח. המעצבת מרטה טלמור בוחרת חיפויי רצפה לארבעה חללים חשובים בכל משרד ומסבירה בעזרת המומחים של "מגנלי" על היתרונות בכל חיפוי.

אז איך לבחור רצפה למשרד?

רצפות הן עמוד השדרה בעיצוב פנים של כל משרד, בין אם זה עץ, אריחים או שטיחים, כל דבר – הריצוף הוא אלמנט נוכח ומשפיע מאוד במרחב. בבחירת חומרי ריצוף למשרד, צורה ותפקוד צריכים להיות שיקולים מהשורה הראשונה ומכיוון שלכל חדר יש פונקציה שונה, ככל הנראה חומר ריצוף אחד לא יעבוד עבור כל המשרד שלכם, מה שעובד בלובי לא בהכרח יעבוד במטבח. ברור שזה תלוי מאוד בסגנון שרוצים להשיג, בפונקציונליות ובתקציב, אבל יש כמה דברים שאני מרגישה דיי חזקה כלפיהם. הדרך הטובה ביותר לבחור חומרי ריצוף למשרד שלכם היא ללכת חדר אחר חדר ולבחור חומרים התואמים את הפונקציה של כל חלל ולהתיישר עם העדפות העיצוב ואילוצי העלויות. קבלו את ההמלצות שלי לרצפות לארבעה חללים חשובים בכל משרד:

אזורי לובי וקבלה

עמידות ועיצוב הם שיקולים עיקריים בבחירת חומר ריצוף ללובי במשרד. הלובי הוא הדבר הראשון שלקוחות בעלי עניין, ספקים ועובדים חדשים ייחשפו לו. לפיכך, ריצוף אזור הקבלה שלכם צריך ליצור רושם ראשוני טוב. עליו להיות מסוגל לעמוד ברמת תנועה גבוהה ועל מראה טוב ורענן לאורך שנים. הנה כמה חומרים עמידים ואסתטיים לשימוש בלובי:

יציקת טראצו אפוקסי

טראצו הוא סוג ריצוף חלק וידידותי ידוע בעמידותו ובגמישותו העיצובית. הוא מציע אפשרויות עיצוב וצבעוניות כמעט בלתי מוגבלות עבור חברות שרוצות לקבל את פני המבקרים עם לוגו מותאם אישית ודפוס ייחודי ויוקרתי. התקנה ותחזוקה מקצועית וראויה של רצפת הטראצו תשמר אותו ותלווה את הלקוח לאורך שנים רבות ומבלי שתימאס עליו.

Epoxy-terrazzo

גימור עץ (פרקט)

ריצוף עץ מלא או שכבתי מציע מראה אלגנטי מושלם להרשים את המבקרים בחלל הלובי ובחדר הישיבות. למרות שהעץ אינו חסכוני כמו עמיתיו הסינתטיים, הוא מציע מראה קלאסי מושלם עם אותה עמידות ויתרון עיצובי. ההופעה המושלמת של פרקט חברת YOYO מאויר בצורות גיאומטריות ובהדפסות של צמחים, פרחים ועלים, פשטות ויוקרה על רצפה אחת הופך אותו מידית לאורח רצוי ואטרקטיבי כמעט בכל חלל.

parquet

Open Space

סוג הריצוף חייב להתאים לעיצוב ולאסתטיקה שתרצו לייצא עבור אותו חלל, לספוג רעשי רקע, לעמוד ברמות גבוהות של תנועה ולהתאים אותו לתקציב שלכם. חומרים עמידים וקלים לתחזוקה הם הטובים ביותר עבור אזורים אלה, הנה כמה מהם:

שטיח

אריחי שטיח הם מוצרים נהדרים בהם האקוסטיקה (ספיגת הקול) והעמידות חייבים להילקח בחשבון. השטיח אסתטי, ידידותי לסביבה ועמיד מאד. אריחי שטיחים ככלל קלים יותר להתאמה יוצרים פחות פסולת בעת ההתקנה ונוחים לתחזוקה. עוד יתרון חשוב ופרקטי – אריח בודד שנשחק ניתן להחלפה באופן נקודתי מבלי לפגוע באריחים סביבו. אריחי שטיחים זמינים בסגנונות וצבעים רבים ושונים, הגימור האיכותי המוצע על ידי מותגים רבים פירושו שהם עמידים בפני בלאי יומיומי עקב שימוש מסיבי במקום העבודה. מותגים מסוימים כמו VOXFLOR מייצרים סוגי שטיחים בטכנולוגיה המגנה על השטיח מפני לכלוך ולחות. מגוון הטקסטורות והצבעים הוא עשיר ומומלץ ליישם אותו בתבונה בהתאם לגודל החלל.

Carpet-cladding

ציפוי בטון מהמם

סדרת המוצרים של BetonDesign מספקת מענה מושלם לעיצוב דקורטיבי ומודרני של חלל החדר. המוצר הינו בעל חזות בטון, עשוי חומרים איכותיים וניתן להתקנה בצורה מהירה וקלה, ללא הכנות מקדימות מסורבלות ומיותרות. קיימות שלוש שיטות לביצוע:
1. הראשונה, יישום מדה מתפלסת דקורטיבית אשר יתרונה הוא בפשטות הביצוע והמחיר ההוגן שלה. חסרונה במראה "הגס" יחסית וסכנה לסדיקה. עובייה כ-6 מ"מ.
2. השיטה השנייה היא ביצוע מערכת מיקרוצמנט בביצוע מקצועי לקבלת מראה נאה ונקי בעובי של כ-3 מ"מ ללא סדיקה. ניתן לראות ולהתרשם מהרצפה באולם התצוגה החדש של "גלובל".
3. השיטה השלישית היא ביצוע מערכת פולימרית (רזינה). המראה שלה מעודן, חלק ונאה ללא סכנת סדיקה ואפשרות בחירה באינספור גוונים.

אדריכלים ומתכננים רבים מבינים כיום כי סדרת המוצרים של BetonDesign מתאימה באופן מושלם כציפוי חזק וקל ליישום. החיפוי מעניק גימור אלגנטי של חזות בטון בעלת קו פשוט ולא "מקושקש" יתר על המידה, ובו זמנית משרה בחלל החדר תחושה אקסקלוסיבית אשר לא ניתן שלא להתפעל מנוכחותה.

Concrete-Coating

LVT

סוג של ריצוף גמיש שמשרדים רבים אוהבים לאמץ אותו. הוא צבר פופולריות מכיוון שעלותו ירדה בשנים האחרונות, אפשרויות העיצוב מגוונות ועלויות התחזוקה שלו נמוכות. ההדפסים החדשים שלו פותחים מגוון רחב של מושגי עיצוב. ניתן לקבלם באריחים גדולים והם מיוצרים עם מראה חזותי תלת-מימדי ריאליסטי של קרמיקה ואבן. הוא גם אקוסטי במידה מסוימת. היתרון הגדול שלו הוא בזמן ובאופן התקנתו. ניתן להתקין LVT בשתי דרכים – דבק או רצפה מונחת המשפיעים על עלויות וזמני ההתקנה שלו. היתרון החסכוני הזה יתבטא בזמן מעבר למשרד אחר, "לפרק ולקחת". אני חושבת שיהיו לקוחות שיברכו אתכם על ההחלטה ועל הרעיון החסכוני הזה. יתרון השיטה המונחת (LOOSE LAY) הוא היכולת להחליף אריחים גם ממרכז הרצפה ללא צורך בפירוק הרצפה כולה כמו היכולת ליצור צורות גאומטריות שונות.

LVT

חדרי ישיבות וחדרי מנהלים

חדרי ישיבות ומנהלים הם תפאורה לפגישות חשובות עם עובדים, לקוחות ובעלי עניין פוטנציאליים. מסיבה זו, אי אפשר להתעלם מעיצוב בחדרי ישיבות – בחירת הריצוף שלכם חייבת לעשות רושם טוב ולהשתלב עם האסתטיקה העיצובית של החדר. בעוד שעמידות תמיד צריכה להיות שיקול בבחירת ריצוף, היא פחות חשובה לחדרי ישיבות מכיוון שבדרך כלל הם פחות עמוסים מאשר האזורים המשותפים במשרד. העיצוב צריך להיות הדאגה העיקרית שלכם. הנה כמה חומרים ליישום בחדרי הישיבות:

STONE CARPET

עמידות מצוינת ומראה ייחודי בחיפוי הזה. Stone Carpet הינו חיפוי דקורטיבי וחדשני בעל מראה ייחודי של שטיח מעוצב. החיפוי מעניק לחלל החדר חזות דקורטיבית ויפהפייה, המעוצבת על פי בחירתו החופשית של הלקוח ובנוסף מספק גם לחיפוי רצפה בעל עמידות גבוהה ואיכויות מדהימות. החיפוי מורכב משכבת חלוקי קוורץ אחידה הניתנת ליישום בגדלי גרגר שונים ובמגוון אינסופי של גוונים וצבעים. חלוקי הקוורץ במערכת יוצרים משטח איכותי, ארגונומי ונעים להליכה המספק מראה ייחודי ומעוצב. המערכת מיושמת באופן ידני ע"י צוותי הביצוע המיומנים של "מגנלי" בצורה מקצועית ומהירה.

Stone Carpet מיועד בעיקר לחדרי מנהלים וחדרי ישיבות בהם מוגש כיבוד קל בלבד, בחדרים בהם עושים שימוש בכיבוד מלא ובארוחות עשירות רצוי לבצע מילוי שקוף להקלה בביצוע הניקיון.

STONE-CARPET

שטיח יוקרתי – עיצוב מרהיב ועוצר נשימה

YO2 DESIGN הינה חברה המתמחה בייצור שטיחים איכותיים מעוצבים ברמת גימור מן המעלה הראשונה. החברה ניצבת כיום בין החברות המובילות בעולם בייצור ואספקת אריחי שטיחים יוקרתיים ואקסקלוסיביים המתאימים לחיפוי במשרדים, בתי עסק, אולמות וחדרי ישיבות מהודרים. השטיחים מיוצרים באיכות גבוהה במיוחד, תוך הקפדה מדוקדקת על ייצור ברמת גימור מעולה וחסרת פשרות. השטיחים עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר שקיימים בשוק וידועים במיוחד בזכות עיצובם המדהים והייחודי. החברה פועלת בשיתוף עם אדריכלים ומתכננים בעלי שם עולמי, המעניקים את ההשראה לסדרות העיצוב השונות, בכך למעשה השטיחים מעוצבים באופן מעורר התפעלות ולא ניתן להישאר אדישים לנוכחותם.

Luxury-rug

מטבח / קפיטריה

חשש מהחלקה צריך להיות בראש מעייניכם בבחירת ריצוף למטבח המשרדי שלכם. ריצוף מטבח חייב להיות קל לניקוי, תחזוקה ותיקון, שכן שימוש בחומרי ניקיון הוא חובה באזורי הכנת המזון. הנה כמה חומרים שיעבדו טוב באזור המטבח שלכם:

ציפוי פולימרי

יתרונות המוצר הזה למטבחים הוא רב – המוצר נטול תפרים, קל בניקוי וחידוש עתידי. ניתן לבצע רמות חספוס שונות לפי אופי השימוש ורמת הרטיבות של הרצפה וכמובן לבחור גוונים ועיצובים שונים.

Polymer-coating

ויניל

בחירה טובה עבור אזורי המטבח מכיוון שהוא עמיד ובעל גימור מיוחד נגד החלקה לאזורים עם רטיבות נמוכה. פתרון נאה וקל בתחזוקה. רצוי גם כאן לעשות שימוש בוויניל LOOSE LAY לתחזוקה נוחה.

Vinyl

* קרדיט תמונות: הבלוג של "גלובל ישראל"
>> למידע על מגוון הרצפות ניתן להיכנס לאתר מגנלי.

אשמח לשמוע מכם ולסייע בייעוץ!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat