צור קשר
interiour

6 רעיונות טרנדיים ביותר שישדרגו את המשרד פלאים

Lighthouse10

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 22.4.19

Marta-author

חדשנות היא חלק מכל אסטרטגיה עסקית מוצלחת וכך עם כל שנה שחולפת, טכנולוגיות ומגמות חדשות מאומצות בחללים משרדיים ברחבי העולם עם נוף שמשתנה ללא הרף ומוביל הזדמנויות עיצוב במשרדים חדשים ומרגשים.

המגמות של שנת 2019 נוגעות באושרו של העובד והלקוח, שמירה ומיקוד על אלמנטים ירוקים – מה מחפש העובד הפוטנציאלי בשנת 2019? איך נעמוד שוב ושוב בציפיותיו ומה מזמן העתיד בנושא סביבת העבודה ואופן העבודה? ריכזתי עבורכם שישה רעיונות טרנדיים לשדרוג המשרד ומרחב העבודה שלכם:

1. חוויות רגשיות: שילוב חוויות ושיפורים ממוקדים ישירות לתוך המודל העסקי שמטרתם פיתוח בריאות, טיפוח אושר, בניית קהילה, והגברת המורל עבור כולם, ממתמחים ועד מנהלים. מרחבי החוויה הללו יכולים לכלול בין היתר:

– טיפולי עיסוי
– אזורי מדיטציה
– יוגה ומסלולי הליכה / ריצה
– טיפוס על קירות
– ברים אספרסו וקוקטיילים
– חדרי משחק
– תאטרון ומוזיקה

2. עיצוב "ישן פוגש חדש": תופעה מרתקת בתחום עיצוב המשרדים, מזרימה חיים חדשים למבנים עתיקים ומפוארים עם מסורות אמנותיות נכבדות ומביאה מבנים רעועים ומחסנים בהפרעה רצינית לחיים חדשים. ביטויים טכנולוגיים מתקדמים עם אסתטיקה גסה, שחוקה וחזקה בשילוב עם חללים חדשניים אך לא קונבנציונליים, יוצרים עיצוב הנע ללא מאמץ אל העתיד, תוך שמירה על הקשר הטמון לעבר. כך למשל שילוב חומרים אמנותיים כמו בטון חשוף וקיר לבנים ישן עם עיצובים וטכנולוגיה מודרניים יוצר מתח, ותנועה בחלל, עיצוב אטרקטיבי וחדשני מזמין את המגויס הפוטנציאלי ומרגש את העובד הקיים. המאפיינים הבולטים בעיצוב הזה כוללים בין היתר:

– אומנות של העולם הישן
– עיצובים מודרניים
– זכוכית ומתכות

3. טבע שני – צמחים וביופיליים: עיצוב ביופילי וצמחים הפכו לסטנדרטים בתפיסת עיצוב במרכיבים כמו חלונות או מדרגות הבניין. כל דבר, החל מבנייני משרדים, בתי מלון ועד קניונים הוסיפו קירות ירוקים חיים, צמחים, עצים או פרחים לנוף הפנימי ולנוף החיצוני שלהם מגמה זו מתקבעת גם בעיצוב לשנת 2019, עדות לכוח השהייה האינסופי של צמחים. אז מדוע נוף הגן יכול לשפר את היצירתיות שלנו? מדוע צללים וגבהים מעוררים קסם ופחד? מדוע גלים נחבטים לחוף מרגשים אותנו? עיצוב ביופילי טוב (חיבור לטבע) חיוני לכל סביבת עבודה – הוא נותן לעובדים הזדמנויות לחיות ולעבוד במקומות בריאים וחיוניים, מפיג מתח, מעורר השראה, רווחה וטיפוח אהבה לחברה. המאפיינים הבולטים בתחום זה כוללים בין היתר:

– קירות ירוקים חיים
– צמחים
– חומרים טבעיים – צורות ביומורפיות וחומרים כגון עץ ואבן
– תאורה טבעית
– נוחות תרמית ואוורור איכותי

4. שימוש במכלים ושטיחים מיוחדים בעבודת יד: רכישת חומרים מעסקים קטנים, אמנים מקומיים ובעלי מלאכה, מוצרים אורגניים יותר המבוססים על כדור הארץ שכבר צצים במקומות העבודה – גופי תאורה וריהוט בהשראת וינטג', סלים ארוגים מאפריקה, מכלי קרמיקה מודרניים, שטיחי קיר אותנטיים, עמדות וסככות עץ בעלות מבנה ידני מציעים ניגודיות חמה לתחושה המשרדית בכדי ליצור הסחות דעת חיוביות, התרגשות ושיח.

5. הפתעות קטנות: שימוש במחיצות עם הסתרה חלקית מאפשר לאור לחדור את אזורי הפנים ולהציג חיבור חזותי ברור בין שטחי משרדים פתוחים סמוכים כמו גם סככות עץ אשר מקיפות את הטרקלינים ומציעות ניגודיות חמה וכפולה לתחושה התעשייתית של משרדי טכנולוגיה. בנוסף כיסאות נדנדה ואזורים מובנים לעבודה ממוקדת, אשר מציעים הפוגה ממקום העבודה הרגיל ומציעים רגע של הנאה והפתעה בתוך המשרד. כל אלו לצד מאפיינים שלא הייתם מצפים בדרך כלל לראות במשרד כמו מיני ברים עם מגוון של משקאות אלכוהוליים, שמיכות קלות לשינה קצרה וכן כמה סוגים של פיצ'פקס המשרתים כמגרי שיחה.

6. שימוש בריהוט סתגלן: תנוחות ישיבה שונות בכל סביבות העבודה, שולחנות מתכווננים לגובה עבור כל העובדים, חדרים פרטיים לאמהות ומדפים להצבת אופניים לצד רהיטים נוחים שניתן לנייד בקלות ובעלי מספר שימושים – סוג זה של ריהוט מאפשר שיתוף פעולה מבלי לוותר על מיקוד ורווחת העובדים.

לסיכום הדברים, כל מה שמשקף את האיזון של "לעבוד / לחיות / לשחק" הוא החשיבות להמחיש את המחויבות החזקה בערכי הליבה של החברה בקשר עם הקהילות שהיא משרתת.

שתפו עם חברים
WhatsApp chat