צור קשר
interiour

הסיפור המלא מאחורי פרויקט לייטהאוס

Lighthouse9

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 1.3.19

Marta-author

מה? לייטהאוס – מתחם עבודה ליזמים ואורחים בתחומי החברה, הבריאות, הסביבה, ערים חכמות וסייבר.
מתי? שנת 2016
איפה?
רעננה, ישראל.
כמה? שטח 1,300 מ"ר.

רקע כללי: "Lighthouse" מהווה למעשה מתחם קהילת עבודה שיתופית ליזמים וחברות סטארט-אפ. המתחם מיועד ליזמים ולאורחים העוסקים בתחומים כמו טכנולוגיה, פיננסים, בריאות, אינטרנט של הדברים, קיימות, ערים חכמות, סייבר ועוד, ומספק את הסיוע המקצועי והתמיכה הנדרשת לקידום היזם בעבודתו עד שלב ייצור המוצר או השירות לו הוא זקוק. בעלי המתחם ביקשו ממני ליצור מתחם עבודה ליזמים ללא דרישות תקציביות גבוהות. מצד שני, על המקום ליצור שם שיהווה אבן שואבת לכל יזם ומשקיע.

השראה

יזם זקוק לחירות על מנת לחלום, לדמיין וליצור את המוצר הבא שבעיני רוחו עשוי לשנות את העולם – יצירת אווירת עבודה הרמונית ונמרצת מאפשרת בדיוק את זה. בעיצובי ואמונתי נעשה שימוש בצבעים אלגנטיים ונקיים בשילוב תאורה באופן חכם ויצירתי על מנת להעשיר את החלל ללא הפרעות מיותרות ולהפוך אותו למתחם החלומות, צבעוני ומלא חיים עם אקוסטיקה גבוהה ותמהיל הרמוני שבין חלל פרטי למרחב ציבורי שיתופי, בו ניתן לחלוק רעיונות ובו יוצרים כל העת.

בקומה הראשונה נצבעו הקירות בצבעים קרים וחמים המשולבים יחד בתוספת צהוב חזק כצבע השמש הישראלית. הרצפה כוסתה ברובה בפרקט חום עם נגיעות צבעוניות במטבח ובחדר האוכל. גרם מדרגות מסיבי מברזל מוביל אל הקומה השנייה המעוצבת באותה סכמת צבעים. קומה זו מאופיינת יותר בחלוקה לחדרים עם דלתות וחזיתות זכוכית כך שהמבקר מקבל נוף מעניין ונעים הנשקף אליו מכל פינה.

שלווה, שמחה, שייכות

ניצלתי את האור הטבעי שמגיע מבעד לחלונות הרבים בבניין ודרכו משתקפים הצבעים לאורך היום. עלי להודות, הייתה זו הפתעה גדולה – האור הטבעי, הטבע הירוק וצבעי הקירות הניטרליים ללא עומס, יצרו תחושות שלווה, שמחה ושייכות המאפשרות לשוב הביתה בסוף יום העבודה עם חיוך וכמויות אנרגיה ותשוקה לחזור שוב למחרת.

תוצאות

  • היזמים במתחם מעדיפים לשמור על שלווה במרחב הבטוח במקום מאשר לחפש מקומות אחרים.
  • מעסיקים חשים שהחברה דואגת להם ורוצים לתת עוד.
  • משקיעים מתרשמים מסביבת העבודה, האנרגיה היצירתית והמחויבות של ההנהלה ומשקיעים כסף בחברה שמאמינה בעצמה.

>> לחצו כאן לצפייה בתמונות נוספות של מתחם לייטהאוס בעיצובי.

שתפו עם חברים
WhatsApp chat