צור קשר
interiour

צבע, מותג וסביבת עבודה

Color, brand and workspace

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 25.12.19

מרחב ממותג הוא למעשה אזור פיזי בו אנשים נחשפים למותג שלכם, כך לדוגמה אם אזור קבלת הפנים שלכם מכיל רק לוגו, שולחן, תאורה וכיסאות, כנראה שהמבקרים והעובדים יקבלו מסר מסוים אבל יכול הוא להיות מסר מוטעה שלא מספר את הסיפור האמיתי המלא של העסק שלכם – סיפור שאמור להביא בחשבון את הצבע, המותג וסביבת העבודה של החברה. אלו רק כמה מהאלמנטים המרכיבים עיצוב משרדי המעניק לחברה מימד של "וואו". אנסה לפרט נושא חשוב זה על מנת שנוכל לקבל מושג טוב יותר איך כל הדברים באים לידי ביטוי בשטח…

מיתוג החברה

מיתוג של חברה נקבע הרבה לפני ששוכרים ומחליטים היכן למקם את המשרד. בבסיס הדברים, על כל מעצב/ת משרדים, חשוב שיכיר היטב ומקרוב את המותג, את חזון החברה ואת זהותה על מנת לשקף במדויק את כלל השירותים שהיא מעניקה, את אופי הלקוחות וצוות העובדים. אני מאמינה כי אזור קבלת הפנים במשרד מהווה משקל מכריע הקובע רבות עבור חוויית המבקרים במקום והאינטראקציה הראשונית עמכם במספר דקות ההמתנה שלהם בלובי.

האם עיצוב פנים המבוסס על זהות מותג החברה יכול להשפיע על תפוקת העובדים, הצוות והמבקרים? בהחלט שכן. חלל מעוצב יפה שטוף באור טבעי, משופע בשירותים, מתקנים וריהוט ארגונומי נוח אשר משקפים את תרבות החברה, המחויבות ותשומת ליבה לרווחת העובדים – תלווה בתמורה שלא תאחר להגיע. כמו כן, ניתן ורצוי להחליף ולרענן עיצוב "עייף" וישן עם עיצובים עכשוויים ומתקדמים, לכלול שינויים בלוגו כדי לשקף את השינוי לערכי העסק ולפעילויות השונות של החברה כדי למקסם את השימוש במותג ולשמור עליו בעקביות, מנקודת הכניסה דרך סביבת העבודה ועד לחדרי הצוות.

הבנת הצבע והשפעותיו

אנחנו מוקפים כמעט בכל רגע נתון בהמון צבע, גוונים, צורות וגדלים שונים. 90% מההחלטות שלנו ליצור אינטראקציה עם אנשים ומוצרים מבוססים על צבע בלבד. אמנם ישנם גם משתנים אחרים שמשפיעים על תפיסת הצבע של כל אחד מאיתנו כמו למשל חוויות ואירועים אישיים, אך עדיין לצבע יכולה להיות השפעה עוצמתית ויש לבחון את הפוטנציאל שבו לעסק שלכם. ניתן להשתמש בצבע כדי להשפיע על רגשות, מה שיכול לסייע בתחומים רבים כמו תחושת רוגע, פרטיות והשפעה על תפיסת זמן ההמתנה (כך למשל תרצו בוודאי לגרום ללקוח לשהייה ארוכה, נעימה וחיובית במתחם שלכם). בואו נתבונן בעיצובים שלי המוצגים בהמשך הדף – חישבו על המראה והתחושה, על האווירה שנוצרת, כיצד משתמשים בצבעי החברה ואיך מוצג מותג החברה? איך המרחב גורם לך להרגיש? איך העיצוב יכול להשפיע על אנשי הצוות, הלקוחות וכל מי ששוקל לקנות מוצר או לעבוד בחברה? קחו בחשבון כי למרות שבעידן המודרני של ימנו ניתן לכאורה לחשוב כאילו עיצוב הפנים האידאלי צריך להיות פאנקי ומגניב, עמוס בחומרים וצורות עם מופעי אור סטייל לאס-וגאס, אך לא כך הדבר בהכרח – עיצוב פנים נכון הוא עיצוב סביבת עבודה שנשען ומחזק את צבע המותג ומייצר אווירת קהילתיות, יזמות ורצון בעבודה משותפת. אותו מותג צריך להעביר את ערכי החברה והתדמית שלה, כך שמה שעושה את העבודה במקרה אחד לא יכול לעבוד היטב עבור מקרה אחר.

התוצאה: סביבת עבודה פרודוקטיבית!

כאשר תצאו מהמשרד שלכם היום, עצרו רגע והתבוננו במה שאחרים רואים – מה הם לומדים על החברה שלכם? האם זה מה שאתם רוצים שילמדו? האם המסר שלכם ברור? אם לא, ייתכן שהגיע בהחלט הזמן לשקול מיתוג ועיצוב משרד שיתאים למודל העסקי שלכם וישווק אותו בצורה היעילה ביותר. בשביל זה אני כאן, שלחו לי הודעה ונתחיל לתכנן יחד את המהפך!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat