צור קשר
interiour

תכנון שטחי משרד – 6 נקודות להצלחה

Designing-office-space

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 12.3.20

תכנון מדויק באמצעות תוכנה לתכנון שטחי משרדים, תעזור לכם לעבוד בצורה יעילה יותר מאי פעם, תימנע בזבוז שטח יקר ובו בזמן – תניח את הבסיס לצמיחת העסק שלכם בעתיד!

עובדים צעירים מעדיפים לעבוד בחלל פתוח ללא מחיצות וקירות מפרידים ממש כמו עבודה בבית הקפה המקומי שלהם. המבוגרים יותר עשויים למצוא את השינוי הזה כלא נוח בגלל התפיסה באבדן פרטיות ורעש סביבתי – לא פשוט לדעת לנווט ולמצוא פתרון העונה על תפיסות שונות אלה. ריכזתי עבורכם את 6 נקודות חשובות שיעזרו וינחו אתכם בתהליך תכנון ועיצוב שטחי המשרדים שלכם לקידום חדשנות ופרודוקטיביות בעבודה מחד, והפחתת עלויות הנדל"ן בשווקים יקרים מאידך.

1. מהן הסיבות האמיתיות שלכם לתכנון שטח קיים?

הסיבות הן שונות: מיזוג או רכישה של משרד חדש, חוזה שכירות ותקציב מוגדר, החברה עוברת למיקום חדש או שיש צורך באיחוד בין חטיבות או מחלקות קיימות. לדוגמה, כאשר החברה גדלה וחסר שטח, האם נכון יהיה לעצב מחדש את המשרד הנוכחי על ידי הגדלת הצפיפות בו או לעבור למשרד אחר גדול יותר שיאפשר היערכות לצמיחה עתידית, הגברת הפריון והיעילות, חשיפת מותג מודרני יותר, הקניית תחושת גאווה בקרב העובדים שלכם והקלה על משיכת כישרון צעיר לחברה.

2. תכנון נכון של פריסת המשרד עוזר לבנות את מותג החברה

איזה סוג של חברה אתה מנסה להקרין לעולם? יצירת תמונה חזותית במהלך הדקות הראשונות התומכת בחזון ובמותג עם מסר חזק חשובה מתמיד ליצירת רושם חיובי או שלילי על המבקר. שאלו את עצמכם את השאלה: "מי עשוי לבקר במשרד שלי?" האם זה יהיה מה שמכונה 'המשרד האחורי' שאינו מקבל מבקרים? או שמא מדובר במטה משרדי בעל פרופיל גבוה שיקבל לקוחות, מגויסים פוטנציאליים ואנליסטים של השקעות. כמה ממגמות עיצובי המשרד הרווחים הם עיצוב בלוק תעשייתי, כדוגמת לופט עירוני המדגיש אותנטיות באמצעות חומרי גלם ושטחים פתוחים גבוהים. גישה נוספת לעיצוב משרדים הנמצאת כיום במגמה היא שילוב של תכונות עיצוב ביתיות נוחות, כמו ספות נוחות ותכונות מגורים אחרות הגורמות למשרד להרגיש כמו בבית.

3. תכנון החלל המשרדי היום יעזור להכין אתכם לצמיחה עתידית

צמיחה היא סוג רצוי של שינוי והמטרה של כל עסק. אבל איך מתכננים זאת? כדי להצליח בתכנון שטחי המשרד, עלינו לספק דרכים שיתאימו לשינוי עתידי. אחת ההמצאות הגדולות בכל הזמנים הנוגעות לניהול שינוי היא ריהוט מודולרי ומדוע? ניתן להתקין אותו במהירות, הוא נראה מודרני ומתאים למטרה והכי חשוב – ככל שהצרכים שלכם משתנים, ניתן להרחיב אותו עם יותר רכיבים בעוד שנה או בעוד עשר שנים, גם כאשר אתם מתכננים מעבר למשרד חדש.

4. עודדו אנשים לשתף פעולה ביניהם

ברשימת היעדים עבור מעסיקים השוקלים מערך משרדי חדש הוא היעד בשיפור הפרודוקטיביות על ידי עידוד שיתוף פעולה בין עובדים. זה יכול להיות יתרון מצוין של השקעה בעיצוב משרד חדש, אם עושים את זה נכון. בחלל פתוח אלמנט הרעש הוא עובדה שיש להתייחס אליה בשלב התכנון כאשר ישנן כמה פתרונות בתהליך התכנון כדי לבודד רעש וסביבה לא רצויים. אנשים שונים מגיבים באופן שונה לרעש במקום העבודה – הצעירים יפתרו את הבעיה ע"י מערכת אוזניות מבטלות רעש ויאזינו למוזיקה כאשר הרעש סביבם חזק מדי, אך עובדים מבוגרים עשויים להתאכזב מהר מאד. ישנן אסטרטגיות נוספות להפחתת רעש בשטחי משרדים שכורים, כולל יצירת חללים שקטים ייעודיים בהם העובדים יכולים להתרכז במשימות שלהם. הקפידו להקצות בתכנון כמה אזורי ישיבות מזדמנים לפגישות ספונטניות נוחות להחלפת רעיונות.

5. ייצור מרחבי עבודה בריאים לעובדים פרודוקטיביים יותר

הזמן הטוב ביותר להבטיח מקום עבודה בריא ובטוח לעובדים הוא בשלב התכנון של המשרד – יצירת נתיבים פתוחים ומוארים, שולחנות ישיבה ארגונומיים התואמים לגודל ולפרופורציות של העובדים ובהתאמה אישית של העלאה והורדה ע"י לחיצת כפתור בלבד, שימוש בטכנולוגיה "ירוקה" שחוסכת אנרגיה באמצעות אלמנטים עיצוביים מודרניים תוך שיפור הקיימות הסביבתית.

6. היצמדו לתקציב בתכנון פריסת משרד פתוח

לאחר שזיהיתם את היעדים החשובים שלכם בתכנון החלל כמו מספר העובדים, מספר החדרים הפרטיים המבוקשים, מספר חדרי הישיבות, המטבחים וחדרי השירות, תוכלו לקבל הערכה מידית של השטח הנדרש על ידי שימוש בתוכנה לביצוע שטחי משרדים. בעוד שההערכה היא ראשונית, זהו צעד ראשון חשוב בתהליך תכנון התקציב שלכם. תכנון קפדני עם תוכנה ייעודית לכך, תימנע בזבוז שטח יקר.

מוזמנים לקבוע עמי כעת פגישה לא מחייבת לקבלת תכנית ראשונית מותאמת לתקציב שלך, ליצירת המשרד שאתם והעובדים שלכם באמת רוצים לעבוד בו!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat