צור קשר
interiour

מהו "הרוטב המיוחד" בעסק שלך שמבדיל אותך מאחרים?

the-special-sauce-sets-you-apart-from-others

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 19.12.19

Marta-author

זהות המותג שלך היא "הרוטב המיוחד" בעסק שמבדיל אותך מכל מיני "דניאל, יזהר וטום בע"מ" האחרים שנמצאים בסביבתך. מה זה קשור לעיצוב? ואיך מעצבים זהות מותג חזקה שלוקחת את העסק שלך לשלב הבא?

כאשר חושבים על מיתוג עסקי וזהות מותג, המשתנים המקובלים בדרך כלל הם סמל / לוגו, אתר אינטרנט, כרטיס ביקור ופעילות שיווקית כללית. זו אחת הטעויות הנפוצות, כמובן שדברים אלו מהווים חלק מכריע ביצירה הכוללת של מותג חזק שמצליח להבדיל את עצמו מהשאר. יחד עם זאת, ברצוני להסב את תשומת לבכם להשפעה הדרמטית של סביבת העבודה, הריהוט המשרדי והאופן בו המותג שלכם נתפס הן על ידי הצוות והן על ידי הלקוחות. סביבת העבודה היא הפנים של העסק ולכן היא צריכה להיראות ולהרגיש הכי מתאים שאפשר לצוות, למבקרים וללקוחות השותפים לחוויית המותג. בין אם מדובר במוסד פיננסי המעוניין לשבור את הסטריאוטיפ של משרדים "חסרי השראה" או משרד קריאייטיב המבקש לעורר שיתוף פעולה ולהתפאר בתקשורת מתקדמת – עיצוב סביבת העבודה הוא מוטיב בעל חשיבות גדולה מאוד.

כאשר אני מדברת על עיצוב משרדי ועיצוב סביבת עבודה אני מתכוונת בייחוד למרכיבים הבאים:

1. תכנון החלל.
2. ריהוט מסחרי מעוצב באופן חדשני.
3. טכנולוגיה משרדית מודרנית (כמו שילוט דיגיטלי להעברת מסרים).
4. צבעים, בדים וגימורים.

בואו נבחן חלק מן ההיבטים באופן מדוקדק יותר –

תכנון חלל אסטרטגי

הליך התכנון צריך להיות מושפע ישירות מתרבות המותג וזהותו. חברה המתגאה בחשיבה קדימה, יצירתיות ושיתוף פעולה תשקף בצורה הטובה ביותר את כוונותיה באמצעות עיצוב של תכנית משרד פתוחה (OPEN SPACE). מצד שני, חברה העוסקת בתהליכים מורכבים ונתונים חסויים תעדיף חלוקת חלל ספציפית עם כמה חדרים פרטיים וסגורים. אם אתם מעוניינים שהמותג שלכם ייתפס כפרוגרסיבי, מקום בו הצוות אקטיבי ופורה, יש להציע לו בחירה ושליטה חופשית לגבי אופן עבודתו בחלל – מסביבת עבודה המאפשרת שיתופי פעולה ועד אזורי התחדשות פרטיים ליצירת תדמית מותג חיובית וסביבת עבודה מעוררת השראה.

נגישות, צבע וגימור

לאחר שהגעתם לשלב בו מונחת בפניכם תכנית פריסה מוגמרת, הגיעה העת לחשוב על אותן נגיעות אישיות חשובות – הגדרת אזורי עבודה מגוונים, בחירת ריהוט אסטרטגי וטכנולוגיה מתאימה המציבים את סלע זהות המותג לצד הצבעים, בדים ואביזרים טרנדיים אשר מעניקים לחלל אישיות ברורה ומוצקת. איך נעשה זאת בדיוק? צבעי החברה הם היסודות של המיתוג, אך אינם צריכים להופיע רק בדפי אתר האינטרנט, החומר השיווקי שאתם מפיצים או עמודי המדיה החברתית. צבעי המותג שלכם צריכים להיות משולבים בעיצוב סביבת העבודה הפיזית, גם לצורך עקביות וגם כדי להפוך את המותג למזוהה מידית על ידי אנשים מבחוץ וגם מבפנים (לדוגמה, הירוק כהה של חברת "סטימצקי" מזוהה מידית גם ממרחקים). להלן על קצה המזלג ממה שצבעי הקשת יכולים לעשות כדי לעזור לזהות המותג שלך בקשר בינך ובין הלקוחות:

אדום הוא צבע התשוקה וההתרגשות – זוהי הבחירה המושלמת אם זהות המותג שלך היא רועשת, צעירה ומרגשת.

כתום הוא צבע נוסף בעל אנרגיה גבוהה והוא נהדר אם אתם רוצים להיראות ידידותיים ושובבים.

צהוב צבע השמש, עוסק באושר – האווירה העליזה סביבו הופכת אותו לבחירה טובה אם אתם רוצים להרגיש יצירתיים ולייצר קהילתיות.

ירוק צבע ורסטילי להפליא, אשר יכול לשמש כמעט כל מותג – אולם מבחינה תרבותית, כאשר אנשים רואים ירוק, הם חושבים לרוב על שני דברים: על כסף או טבע. אם המותג שלך קשור לאחד הדברים האלה, ירוק הוא בחירה טובה במיוחד.

כחול יכול לעזור למיתוג שלך להיראות יציב ואמין יותר, כך שאם אתה מחפש לפנות לדמוגרפיה רחבה ולגרום להם לסמוך עליך בתהליך – לך עם כחול.

ורוד קשור מבחינה תרבותית לנשיות, כך שאם המותג שלך מכוון לנשים, זהו צבע נהדר גם למותגים עם זהות רכה ומפוארת.

חום הוא אולי הצבע הכי פחות שימושי בכל עולם המיתוג, אך הדבר יכול למעשה לעבוד לטובתך – בכל פעם שאתה עושה משהו שונה, זה עוזר לך להתבלט.

שחור אם אתה רוצה לשדר מודרניות או תחכום, אין דבר קלאסי ויעיל יותר כמו הצבע השחור.

גימורים ובדים

זה המקום להיות קצת יותר נועז בשימוש בגימורי קיר, בדים, ריצוף וחומרי בנייה זמינים בהצגת המותג לעובדים שלכם. בחירת בבדים רכים וצבעים חמים למשל, תסייע לצוות להרגיש יותר "בבית" ותגרום לתחושת רווחה ובריאות נפשית מוגברת בקרבם. בחירה בקירות לבנים חשופים, בטון מוחלק וגופי תאורה מעורבים עשויה לפנות לעובד צעיר יותר ותעזור לכם למשוך ולשמור על הכישרון החדש בתעשייה.

אם גם אתם מעוניינים לעבוד במשרד שהוא יותר מסטייל WeWork עם עיצוב צעיר, נקי ומרגש לצד שימוש בצבעים אסטרטגיים נכונים עבור המותג שלכם – צרו עמי קשר כעת לפגישה שאינה מחייבת.

שתפו עם חברים
WhatsApp chat