צור קשר
interiour

השקעה אסתטית במשרד – 5 סיבות חשובות

aesthetic-investment-office

מאת: מרטה טלמור, מעצבת פנים / פורסם בתאריך: 5.2.20

Marta-author

האם השקעה אסתטית במשרד משפיעה על חברות ועובדיהם? האם הקרב על "סביבת העבודה המגניבה ביותר" נעלם מהעולם ונשאר בגדר אופנה זמנית בלבד? מה שלא יהיה, עיצוב המשרד שלכם חשוב, אבל מסיבות אחרות לגמרי:

1. הצוות שלכם מבלה הרבה שעות במשרד

עיצוב המשרד חשוב לבריאות העובדים שלכם – על פי מחקר שהשווה בין עובדים בסביבות משרדיות שונות, עובדים במשרדים ישנים יותר, אפלים ורועשים יותר היו עם רמות מתח גבוהות יותר מאלה שעובדים בחללים חדשים ומוארים יותר בשמש טבעית. למעשה, הצוות שלכם עובד קשה ועל כן מגיע לו לעשות זאת במקום שלא רק עונה על צרכיו, אלא גם משמח אותו. המשמעות היא, מעבר לכיסאות ארגונומיים, עמדות קפה ושולחנות עמידה לפעול ליצירת מרחב שנעים להביט בו ובריא להיות בו.

2. השמועה תתפשט כמו "אש בשדה קוצים"

עובדים טובים וכישרוניים יחפשו בנרות את החברה שלכם כדי לעבוד בה, בדיוק באותה מידה בה אתם בוחרים בקפידה תמונת הפרופיל לפייסבוק או בלינקדאין, כך תרצו גם אתם שהמשרד שלכם ייראה ב-"תמונת הפרופיל" שלו. תצטרכו לעשות מאמץ עילאי כדי לבלוט במרחב, ברגע שתכננתם ועיצבתם חלל עבודה היטב או שהקונספט שלכם אטרקטיבי ותשקיעו בצילום טוב כדי לחשוף אותו לאנשים ולהבליט את הייחוד שלו, כך עובדים יידפקו על הדלת שלכם כדי לרצות ולחוות את הפלא.

3. לקוחות עם ציפיות גבוהות

חשוב לכם שהמשרדים שלכם יעמדו בציפיות של העובדים, הלקוחות והשותפים שלכם. בעיצוב משרד עורכי דין לדוגמה התמקדתי בנראות ובמסר שהמקום משדר ללקוחות שלו: אמינות, ביטחון ותוצאות חיוביות ללקוחות פוטנציאליים. חדר הישיבות שם נפגשים כדי ליישב סכסוכים, לחתום על חוזים ולקיים פגישות צוות, חייב לשדר מסר של רוגע וביטחון ללקוח שהוא נתון בידיים טובות, יחד עם חדשנות ומודרניות עיצוביים. אנשים שופטים ספר לפי הכריכה שלו, לכן וודאו שהכריכה תואמת את התכולה.

4. זה מדבר לערכים שלכם

המקום שבו תבחרו למקם את המשרד שלכם והבסיס העיצובי שלו הם הערכים המשקפים את מותג החברה. אתם יכולים להדגיש את המחויבות שלכם לנושא הקיימות, לשכור נכס בשכונה בפרברים ולא במרכז העיר וכך לתמוך בכלכלת המקום. בפנים, אתם יכולים לתמוך באמנים מקומיים עם ציורים, רהיטים ואמנות מקומית, להעדיף חטיפים ומזון בריא, או להקים מרכז קטן לילדי העובדים. כל אלה מדגישים את המחויבות שלכם לקהילה סביבכם שמעריכה איזון בין חיים לבין עבודה לרווחת צוות העובדים שלכם.

5. ענייני עיצוב

ייתכן ולא תצטרכו להתקין "מגלשה" בכניסה למשרד שלכם, אבל כן תצטרכו להשקיע ביצירתיות ובתכנון גרם מדרגות מרכזי המושך את העין או כל פונקציה מרכזית אחרת בה העובדים יכולים להתאסף כדי להכיר יותר מקרוב ולשתף רעיונות וחוויות – איך תרצו להיתפס בעיני הלקוח ואיך הצוות שלכם ירגיש כשהוא מגיע לעבודה? אלו הן שתי שאלות/מטרות אבן חשובות להשגה שלאחריהן ההשקעה תשתלם והעסק כולו יפרח…

אז, כשתצאו מהמשרד שלכם בסוף עוד יום עבודה, עצרו לכמה רגעים והתבוננו במה שאחרים רואים – מה הם יודעים על החברה? האם זה מה שאתם רוצים שידעו? האם המסר שלכם ברור? אם לא, ייתכן שהגיע בהחלט הזמן לשקול מיתוג ועיצוב פנים מחודש שיתאים למודל העסקי שלכם וישווק אותו בצורה היעילה ביותר. בשביל זה אני כאן, צרו עמי קשר ונתחיל לתכנן יחד את המהפך הנדרש!

שתפו עם חברים
WhatsApp chat